Otwierasz sklep Plus Size? – zwróć uwagę na 6 rzeczy

Puszysta Pani
Koniec ery “Odzież dla puszystych”
14 sierpnia 2017
Nowy sklep plus size

Kiedy podejmiesz już ostateczną decyzję o założeniu sklepu z odzieżą plus size, czyli inaczej dla puszystych, zwróć uwagę na kluczowe aspekty prowadzenia takiego biznesu.

1. Sklep plus size – najważniejsza lokalizacja 

Absolutnie najważniejszy punkt. Jeśli wynajmiesz sklep w punkcie, gdzie nie jest łatwo zaparkować lub jest daleko od centrum lub nie jeździ tam komunikacja miejska to automatycznie tracisz szansę na godziwe zarobki. naturalnie wynajęcie punktu handlowego w dobrej lokalizacji potrafi być kosztowne, jednocześnie bez tego bardzo ciężko o rynkowy sukces.

2. Marketing

Istotnym elementem jest dokładne zaplanowanie w jaki sposób będziesz docierać z informacją o Twoim sklepie do Klientów. Wysyłanie SMS? Media społecznościowe? Reklama w gazetach? Opcji jest wiele. Jednocześnie na pewno warto zadbać o odpowiednie oznaczenie sklepu na zewnątrz, żeby z daleka przechodzący ludzie wiedzieli co mogą znaleść w środku. Warto też zaznaczać, że jest to sklep plus size, a nie kolejny punkt ze standardową odzieżą damską. Do tego jeśli policzysz ile godzin w ciągu roku na dworzu jest ciemno, to szybko się przekonasz jak dużą wartość stanowią podświetlane banery. Dają one szansę Klientom na odkrycie Twojego punktu zwłaszcza zimą, kiedy noce są długie.

3. Obsługa Klienta

Zadbaj o to, żeby ten element był na najwyższym poziomie. Na początku działalności kluczem jest wykreowanie sytuacji, w której Klientki chcą wracać, bo widzą, że warto. Odzież, którą sprzedajesz jest często tylko jednym z powodów. Zapoznaj się z artykułem, gdzie podaję przykłady profesjonalnych zachowań: http://dominostyl.com/2017/08/14/odziez-xxl/

4. Producenci

Wybierz dostawców, którzy będą w stanie regularnie dostarczać odzież plus size. Nie ma nic gorszego niż brak dostępności modelu, o który pytają Twoje Klientki. Pieniądze uciekają wtedy koło nosa.

Warto też przekonać się czy dany producent ma zaniżoną czy zawyżoną rozmiarówkę względem innych firm. Uczciwe rozmiary będą docenione przez Klientki. W końcu każda Pani woli założyć np. 52, a nie 56.

Kluczem jest jednak doświadczenie w szyciu w dużych rozmiarach. Dlaczego? Ponieważ panie, które noszą duże rozmiary mają często inne wymagania. Np. wielu producentów, którzy chcą uszyć bluzki w rozmiarach powyżej 54 szyje zbyt wąskie rękawy. Wyobraź sobie, że na 10 pań, które mierzą bluzkę 5 nie może zmieścić swoich ramion lub wyglądają one po włożeniu do rękawa nieatrakcyjnie. Znajdź firmy, których bluzki w 9 na 10 przypadków będą pasowały.

5. Sklep XXL w środku

Kolekcje warto ułożyć według rozmiarów, a nie modeli i kolorów. Kobieta w rozmiarze 56 wchodząc do sklepu szuka tylko tego co może dostać na siebie. Nie szuka pięknych spodni, które są dostępne tylko w rozmiarach do 54. Dlatego jeśli skieruje się do wieszaka, gdzie znajduje się jej rozmiar z jednej strony będzie miała wygodę, bo wszystko znajduje się w jednym miejscu, a z drugiej unikniesz pytania: “a czy jest rozmiar 56 z tego modelu?” i konieczności odpowiadania na nie.

Włącz delikatną muzykę. Zadbaj o czystość, schludność i świeży zapach. Niech przymierzalnia ma haczyki i dostatecznie dużo miejsca. Niech Twoje Klientki czują się komfortowo, a Twój sklep z odzieżą plus size będzie rozpoznawalny w całej okolicy.

Dominik Skowroński
Dominik Skowroński
Dyrektor Sprzedaży w Domino Styl. Konsultant w Lark Business Consulting. Ekspert w dziedzinach sprzedaży i marketingu. Certyfikowany, międzynarodowy trener. Pasjonat budowania konkurencyjności polskich firm. Przedsiębiorca. Współwłaściciel marki KYKO rewolucjonizującej rynek dziewiarski w Europie. Dyrektor Sprzedaży w rodzinnej firmie Domino Styl. Wykładowca na anglojęzycznym kierunku Business Management na Uniwersytecie Łódzkim. Prowadzi zajęcia z Business System Design oraz Business Consulting. Autor artykułów w piśmie branżowym Transport Manager. Prelegent na konferencjach. Wcześniej, jako Dyrektor Zarządzający, współtwórca sukcesu Akademii Dobrego Startu, z której edukacji skorzystało w ciągu kilku lat ponad 20 000 osób.

Komentarze są wyłączone.